Kui pikk on Minecrafti päev ja öö?

Kõrval Hrvoje Milakovic /15. november 202114. november 2021

Päeval saavad mängijad nautida Minecrafti tõelist ilu kõigi selle värvide ja peaaegu reaalse elukogemuse poolest, samal ajal kui öösel puutuvad mängijad kokku kõigi maa õudustega. Nii päeval kui öösel tsüklitel on erinevad eesmärgid, kuid nende tsüklite kestuse teadmine aitab mängijatel saabumiseks paremini valmistuda, nii et kui pikk on tüüpiline Minecrafti päev ja öö?

Erinevalt reaalsest maailmast kestab Minecrafti tavaline päevane aeg 10 minutit, öösel aga 7 minutit. See tähendab, et päev Minecraftis on umbes 17+ minutit. Minecraftil on päriselu sündmustega väga sarnased omadused, millest üks on päeva- ja öötsüklid.

Kui mängijad Minecrafti maailmas arenevad, märkavad nad mängus kaht olulist hetke, milleks on päevane ja öö tsükkel. Rohkem kui poole mängu jooksul näevad mängijad päikest ja teise poole kuud. On ka vahepealseid hetki, nagu koit ja hämarus, igaüks oma erinevate ajaraamidega ning need juhtuvad ka enne neid kahte olulist tsüklit.

Päevane aeg toob mängijateni mõnevõrra rahuliku aura, kuid öö on tüüpilise Minecrafti päeva kõige ohtlikum osa. Öö toob endaga kaasa kõige vaenulikumad ja hirmutavamad rahvahulgad, mida mäng pakub, nagu roomajad, luustikud, zombid, ämblikud ja palju muud, millest mõned ei koe päeva jooksul. Öösiti varjuvad kõik külaelanikud alati oma majadesse ja jäävad sinna järgmise päevani.

Päevasel ajal mõned neist jõugudest ei koe, samas kui teised, nagu ämblik, kipuvad olema vähem vägivaldsed. Sel põhjusel on päevane aeg parim hetk maailmaga tutvumiseks. Kuid igaks juhuks, kui soovite teada kõike selle kohta, kuidas Minecrafti tavaline päevane ja öötsükkel toimib, jätkake lugemist ja ma selgitan teile kõike.

Sisukord näidata Kui pikk on täielik Minecrafti päev? Kui kaua kestab Minecrafti öö? Mis kell on Minecraftis koit ja hämarus? Koit Hämarus Kui kaua on Minecraft 24 tundi? Kellad Minecrafti ajast reaalajas Reaalajas Minecrafti aeg Kuidas loete Minecraftis päevi? Kuidas Minecraftis oma päeva-öist tsüklit pikemaks muuta? Kuidas Minecraftis öö vahele jätta?

Kui pikk on täielik Minecrafti päev?

Päevane aeg on Minecrafti mõlemast tsüklist pikim, kestes kokku 10 minutit. See päev-öö tsükkel algab alati päeva alguses, kui mängija esimest korda üksikmängija maailma koeb. Sama kehtib ka enamiku mitme mängijaga kaartide kohta, kuid tsükkel ei muutu isegi siis, kui serveriga liitub uus mängija.

Sarnaselt päriselule tõuseb päike Minecraftis päeval helesinises taevas haripunkti. Kuigi taeva värvus sõltub suuresti praegusest elustikust, näiteks kõrbebioomis, kipub taevas olema heledamat sinist varjundit võrreldes tasandike elustiku taevaga. Kui kell jõuab keskpäevani, saavad kõik taeva vertikaalse vaatega blokid päikesevalguse valguse tasemel 15, mis on kõrgeim tase.

Päikesevalgus annab ka rohkelt valgust, mis soodustab rohuplokkide, seemikute ja põllukultuuride kasvu, sarnaselt fotosünteesiga päriselus. Päeva jooksul süüdatakse kohe põlema enamik surnud mobidest nagu luustikud ja zombid, mis puutuvad otsesesse päikesevalgusse (st nad ei ole varju all, vees ega kanna kiivrit).

Lisaks muudab päikesevalgus ämblikud ka neutraalseks, välja arvatud juhul, kui nad juba mängijat taga ajasid või provotseerisid.

Endermenid teleportreeruvad juhuslikult mängija läheduses, kui nad on päikesevalguse käes, muutuvad nad isegi neutraalseks, kui nad olid agressiivsed. Päevavalgusandurid salvestavad ka päeval suurima väljundtaseme. Päevavalguse tsükkel ja selle kestus on olnud selline alates mängu tegemisest ning see on saadaval kõigil Minecrafti platvormidel ja väljaannetel.

Kui kaua kestab Minecrafti öö?

Öine aeg on tavalise Minecrafti päeva teine ​​tsükkel ja see kestab 7 minutit. Öösel tõuseb kuu tumesinises taevas haripunkti, mis on koondunud paljude pisikeste valgete tähtedega. Need tähed näevad samuti välja nagu nad liiguksid koos Kuuga ja ilmuvad esimest korda päikeseloojangu lõpus.

Öösel kattub Minecrafti maailm pimedaga, ka valgustase langeb madalaimale tasemele 4, mis vähendab nähtavust ja võimaldab pinnale kudeda ka vaenulikke jõugusid. Sel ajal võivad kõik vaenulikud rahvahulgad kudeda avatud alal täpselt 9625 puugi pikkusega.

Nagu päriselus, ei lakka Minecrafti maailmas põllukultuurid isegi öösel kasvamast, kui mängijad ei jäta öist tsüklit vahele.

Öösel mõõdavad ümberpööratud päevavalgusandurid kõrgeimat väljundtaset. Nii nagu selle päevavalguse vaste, on öötsükkel olnud Minecraftis mängu loomisest saati. See funktsioon on saadaval ka kõigil Minecrafti platvormidel ja väljaannetel.

Mis kell on Minecraftis koit ja hämarus?

Koit

Koit on tsükkel või periood, mis jääb öö ja päeva vahele ning kestab alati poolteist minutit. Sel hetkel loojub kuu läänehorisondile ja päike tõuseb vastavalt idahorisondist (taskuväljaandes {PE} loojub kuu lõunahorisondilt ja päike tõuseb põhjahorisondist). Ka taevas kõrvuti tõusva päikesega helendab erksat oranži värvi.

Koidikul kipub tõusev päike näima tegelikust suurem, kuid tõustes kahaneb see aeglaselt oma tavapärase 8 × 8 piksli suuruseni. Iga plokk, mis on sel ajal otse vertikaalse taevavaates, kasvab 1 valgustaseme heleduskiirusega iga 10 sekundi järel. Rahvahulgad on jätkuvalt vaenulikud, kuni päikesevalguse mõju / päevane aeg taastub.

Hommikune hämarus algab pärast umbes 22009 tiksumist, mis on reaalajas ekvivalent kella 4:00:32-le. Vaenulikud rahvahulgad saavad avatud alal kudeda ainult siis, kui selgel hommikul on täpselt 22812 puuki (vastab kell 4:48:43) ja vihmasel hommikul 23031 puuki (vastab kell 5:01:08).

Hämarus

Hämar on hetk või periood, mis jääb päeva ja öö vahele ning kestab poolteist minutit. Videvikus loojub päike läänehorisondile, samal ajal kui kuu tõuseb idahorisondist (Pocket Editionis loojub päike lõunahorisondile, samal ajal kui kuu tõuseb põhjahorisondist). Kui päike loojub, kiirgab selle lähedal olev taevas elavat oranžikaspunast kuma, samas kui päike kasvab ka loojudes suuremaks, kui ta on.

Iga taeva vertikaalse vaatega ploki heledus väheneb sel perioodil 1 võrra iga 10 sekundi järel, välja arvatud juhul, kui neid valgustavad muud valgusallikad. Mängijad saavad üksikmängija maailmas ööhämaruse ja koidu vahel ka voodis magada, see muudab öise tsükli automaatselt koiduks ja seab ilma selgeks.

Sama kehtib ka mitme mängijaga serveri kohta, kuid selleks peavad kõik serveris viibijad voodis magama.

Kui kaua on Minecraft 24 tundi?

Päev Minecraftis (24 tundi) kestab reaalajas 20 minutit, mis teeb mängusiseselt umbes 24 000 linnukese. Täiendava ülevaate saamiseks on 72 Minecrafti päeva ühes reaalmaailmas, mis on reaalajas 24 tundi.

Kellad

Sarnaselt pärismaailma analoogiga võimaldab Minecrafti kell mängijal määrata Minecrafti aja. Need on eriti kasulikud siis, kui mängija on maa all või kaevanduses, kus maailma päeva/öö tsükkel pole nähtav. Kellad kipuvad Hollandis olles suvaliselt pöörlema ​​ja lõpevad, kuna mõlemal dimensioonil puudub päev-öö tsükkel.

Minecrafti ajast reaalajas

Minecraftis on päeva- ja öötsükkel tegelikult 20-minutiline vaheaeg, mis toimub kahe peamise valguse seadistuse vahel. Minecrafti aeg liigub täpselt 72 korda kiiremini kui reaalne eluiga, see arv oli hõlpsasti arvutatav võrrandiga (minutite arv reaalses päevas, mis on 1440 minutit) jagatuna (minutite arv Minecrafti täispäevas, mis on 20 minutit), põhimõtteliselt 1440⁄20 = 72.

Allolev tabel kujutab ajaühiku täielikku teisendust Minecrafti aja ja reaalajas vahel.

Minecrafti aeg Minecrafti puugid Reaalajas
1 sekund0.270,0138 sekundit
1 minut16.60,83 sekundit
1 tund100050 sekundit
1 päev24 00020 minutit
1 nädal (7 päeva)168 0002,3 tundi
1 kuu (30 päeva)720 00010 tundi
1 aasta (365,25 päeva)8 766 000121,75 tundi (5,072916 päeva)

Reaalajas Minecrafti aeg

See tabel näitab Minecrafti aja ligikaudset reaalajas.

1 linnuke3,6 Minecrafti sekundit
1 sekund1 minut ja 12 sekundit.
1 minut1 tund ja 12 minutit.
1 tund3 päeva
1 päev2,4 kuud = 72 päeva.
1 nädalu. 1,5 aastat, ≈ 17 kuud, = 72 nädalat, = 504 päeva.
1 kuuu. 6 aastat = 72 kuud, ≈ 308,5 nädalat, = 2160 päeva.
1 aasta72 aastat, ≈ 876,5 kuud, ≈ 3757 nädalat, ≈ 26 297,5 päeva.

Kuidas loete Minecraftis päevi?

Lihtsalt lühike hoiatus, see konkreetne meetod kasutab käske, mis on Minecraftis pettused, nii et kõigepealt looge enne selle tegemist oma maailmast koopia, vastasel juhul ei saavuta te enam Minecrafti maailmas saavutusi. Käskude jaotises kasutatakse ajapäringu käsku, et kontrollida, mitu mängupäeva ja linnuke on maailma loomisest möödunud.

Kasutage lihtsalt käsku [/time query day], kui soovite kontrollida, mitu päeva on selle loomisest möödunud, ja seejärel käsku [/time query game time], kui soovite teada, mitu linnukest on selle loomisest möödunud.

Kuidas Minecraftis oma päeva-öist tsüklit pikemaks muuta?

Saate seda ülesannet sooritada pettustega maailmas, kasutades käsuplokke ja mõnda Redstone'i, järgige lihtsalt neid samme. Kõigepealt peate määrama [/gamerule doDaylightCycle] väärtuseks false, et peatada loomulik päevavalgustsükkel. Siin olete Kasutan päevavalguse tsükli juhtimiseks käsuplokke (/give command_block), mõnda redstone'i ja käsku [/time add ], kasutades seda allolevat lihtsat illustratsiooni.

Käsk käsuplokil on [/time add ], häälestatud nii nagu soovite (1 üksus kellas 5 tulemusega 28-minutilise päeva jooksul), puudub peidetud redstone ja mõlemad kolvid on kleepuvad, punkrid söödavad üksteisesse ja valite sisestatavate esemete arvu (rohkem esemeid tähendab aeglasemat päeva/öist tsüklit), päeva pikkuse arvutamise valem on 140 * (üksus/arv) minutit päevast (kaks korda rohkem kui terve päeva pikkus).

Samuti soovite kasutada käsku /gamerule commandBlockOutput false, kui te ei soovi perioodilisi vestluse värskendusi, öeldes Lisatud 1 ajale, kui soovite, et see töötaks, soovite selle lisada ka oma kudemappi olenemata sellest, kus te maailmas asute (määrake oma kudemisosa kindlaks, lõhkudes oma voodi ja tappes ennast).

Kuidas Minecraftis öö vahele jätta?

Kui soovite Minecraftis päeva vahele jätta, on paar võimalust. Esimene ja lihtne viis on lihtsalt voodis magada. See säästab teie kudemispunkti ja lõpetab kohe öise tsükli. Pidage meeles, et see meetod on ainus viis öö läbi elada pettusteta ellujäämismaailmas, voodis magamine ei pane teie põllukultuurid kiiremini kasvama ega ka teie küpseta ahjus kiiremini.

Teine võimalus on muuta kellaaega kasutades cheat /Time set sunrise või /Time set day, seda tehes jäetakse öötsükkel koheselt vahele, kuid see meetod on mõeldud ainult pettustega maailma jaoks.